Müzayede Kuralları

Müzayede Kuralları

LÜTFEN PEY VERMEDEN ÖNCE KURALLARI OKUYUNUZ.

PEY TUTARINA KOMİSYON VE %20 KDV EKLENCEKTİR.

ÖRNEK TABLO : ÜRÜN BEDELİ 100 TL + KOMİSYON 15 TL+ KDV %20 ( ÜRÜNÜN BEDELİ + ÜRÜNÜN KOMİSYONU ) TOPLAM TUTAR 138 TL 

Celkan Antik Olarak;

Düzenlediğimiz online müzayedelere iştirak edecek (katılımcılar) alıcılar aşağıdaki şartları peşinen kabul ederler.

1) Celkan Antik  bir müzayede şirketidir.

2) Celkan Antik  aracı durumdadır. Müzayedede satılan lotlar satıcılarına aittir.

3) Online müzayedelere katılabilmek için www.celkanantik.com ve www.celkanantikmezat.com adreslerinden üye kaydı yapılarak üye numarası alınması zorunludur.E-mail aktivasyonu yapmayanlar teklif veremezler.

4) Verilmiş olan peyler geri çekilmez, rakamı azaltılamaz.

5) Satışa sunulan tüm eserler 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunu’na göre T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müze uzmanlarınca kontrol edilmekte, yasa kapsamına giren ve gerek görülenlerine belge verilmektedir.

6) Online müzayedelerde yer alan eserler satış öncesinde online kataloga yayınlandığı tarihten sonra Kışla Mahallesi Şehit binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No 84/B Muratpaşa Antalya adresinde teşhir edilmektedir. Online müzayede kataloğunda yer alan eserlerin ve tanıtımı için verilen tüm bilgiler eksperlerin kanaatleridir. Eserlerin online kataloğa konulması online müzayedeye hazırlık sürecidir ve müzayede gününe kadar online katalog üzerinden eser satışı yapılmamaktadır.

7) Müzayedede listelenen ürünler www.celkanantik.com ve www.celkanantikmezat.com  internet sayfasında veya iletişim sayfasında adres bilgilerini göreceğiniz işyerimizden incelenebilir. İnternetteki resimler rehber mahiyetindedir, malzemeler görülmüş kabul edilir. Bu konuda telefon ile de yardımcı olmaya çalışırız ancak malın hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcının kendisin görüp karar vermesi en doğru yoldur.

8) Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı lota, aynı peyi vermesi durumunda ilk pey gönderene verilecektir. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Müzayedelerimize başlangıç sayfasında belirtilen saate kadar internet üzerinden pey verebilirsiniz.

9) En yüksek pey veren kişi alır. Pey süren tek kişi ise, o lotu başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı oranlar dahilinde ilavesiyle lotu  alır.

10) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.   1.-TL ‘den 9.-TL’ye kadar – 1.-TL

2.   10.-TL’den 20.-TL’ye kadar – 2.-TL

3.   21.-TL’den 99 TL’ye kadar – 5.-TL

4.   100.-TL’den 199.-TL’ye kadar – 10.-TL

5.   200.-TL’den 499.-TL’ye kadar – 20.-TL

6.   500.-TL’den 999.-TL’ye kadar – 50.-TL

7.   1000.-TL’den 1999.-TL’ye kadar  – 100 TL

8.   2000.- TL’den 4999 TL’ye kadar – 250 TL

9.   5000.- TL’den 9999 TL’ye kadar – 500 TL

10.  10000.- TL’den 19999 TL’ye kadar – 1000 TL

11.  20000.- TL’den 49999 TL’ye kadar – 2500 TL

12.  50000.- TL’den 99999 TL’ye kadar – 5000 TL

13.  100000.-TL ve üzeri – 10000.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

11) 5 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Belirtilen süre içinde ödeme yapmayanların üyelikleri iptal edilir veya limit kısıtlamasına gidilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Celkan Antik avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.Limitin tekrar açılması ön ödeme yapılarak sadece açılacaktır.Gelen ödemeler biten ilk mezata göre değerlendirmeye alınır.

12) Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

13) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

14) 5 adet veya 2500 lira üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Celkan Antik firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir.Yeni üyeler biten mezatların ödemesini yapmadan devam eden başka bir mezata pey veremez.Üyeler tarafından verilen peylerin kabulü, Celkan Antik ’in insiyatifi dahilindedir.Yeni üyülerden ön ödeme alım talep etme hakkı Celkan Antik'e aittir.

15 ) Alıcılardan aldıkları mal tutarlarına ilave olarak %15 müzayede komisyonu (Minimum %10 - Maksimum %15)  + %18 KDV (Ürün Bedelinin ve Komisyonun ) alınacaktır.  Örnek hesaplama aşağıdaki gibidir.( Kredi kartı ile ödeme için %3 Yurtdışı % 5  toplam tutara ilave edilerek ödeme yapılacak.)

  • ​​Mal tutarı  : 100 TL
  • Müzayede Komisyonu  : 15 TL
  • KDV %18 (Ürün Bedelinin ve Komisyonun ) : 20,7 TL
  • --- Toplam Ödeyeceğiniz Tutar --- 135,7 TL
  • Faturalar Celkan Antik tarafından hazırlanacaktır. 

16) Sitemizden satışı yapılan ve ödemesi alınan konsinye ürünlerin satıcılara ödemesi müzayede tarihinden bir ay sonra yapılır.

17)  Kazanılan ürünler Yurtiçi Kargo anlaşmalı olarak gönderilecektir.Kargo gönderimi müzayede bitiminden takiben ödeme yapıldıktan sonra 2-3 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.Kargo ücreti alıcıya aittir.Ptt kargo ile gönderim yapılmamaktadır.

18) Müzayede katılım şartlarından doğan uyuşmazlıklarda Antalya mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

19) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız iletisim@celkanantik.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.